قبض

محصول یا سرویس خود را انتخاب کنید


فهرست مطالب

طراحی و چاپ انواع قبض می‌ تواند به عنوان سندی محکم برای ارائه محصول و یا خدمات باشد. شما می توانید از طریق چاپ قبض رسید، فعالیت ‌های کسب و کار خود را بهتر مدیریت کنید. روش های مختلفی وجود دارد که می ‌توانید اقدام به تهیه قبض سررسید کنید. یکی از بهترین روش‌ هایی که می ‌توانیم برای تهیه قبض معرفی کنیم، سفارش آنلاین برای طراحی و چاپ رسید است. شما از طریق روش‌ های آنلاین می‌ توانید در مدت زمان کوتاه محصول مد نظر خود را سفارش داده و دریافت کنید. مراکز متعددی وجود دارد که می ‌توانید از طریق آنها اقدام به ثبت سفارش قبض نمایید. اگر می‌ خواهید به شما یک مرکز مورد اعتماد و مطمئن در این زمینه معرفی کنیم، آن مجموعه چاپ انصار است. شرکت انصار توانسته خدمات خود را در بهترین روش‌ ها و به صورت آنلاین به مشتریان خود عرضه کند. جدا از آنکه چاپ انصار دارای تیم حرفه‌ای و متخصص در زمینه طراحی بوده و از بهترین دستگاه‌ های چاپ می‌ تواند استفاده کند. شما را به ادامه مطلب دعوت می ‌کنیم تا بتوانید اطلاعات بیشتری از فرایند چاپ و تهیه قبض و مزایای آن به دست آورید.

 

قیمت چاپ قبض در چاپ انصار

 چاپ قبض رسید از مواردی است که می‌ توانید برای کسب و کار خود از آن استفاده کنید. افراد مختلف در شغل ‌های خود می‌ توانند از رسید و یا همان قبض استفاده کنند. شما از طریق چاپ قبض توسط شرکت انصار مدیریت بهتری بر مشتریان و بیزینس خود خواهید داشت. چاپ و طراحی قبض مزایای مختلفی دارد که موجب شده همه روزه متقاضیان زیادی داشته باشد. افراد همواره برای چاپ قبض خود به سراغ مراکز و چاپخانه ‌های متعددی می ‌روند. عوامل مختلفی هستند که می ‌توانند کیفیت و قیمت قبض را تحت تاثیر قرار دهند. مجموعه چاپ انصار به عنوان یکی از برترین مراکز طراحی و چاپ انواع مختلفی از قبض ها فعالیت دارد. این مجموعه سعی کرده بهترین کیفیت از قبض را تولید کرده و برای مشتریان عرضه کند. چاپ قبض یکی از خدماتی است که مجموعه چاپ انصار برای مشتریان خود در نظر گرفته که جدا از داشتن کیفیت بالا، قیمت‌ های بسیار مناسبی هم دارد. اگر می ‌خواهید در ارتباط با چاپ قبض اطلاعات دقیق ‌تری به دست آورید، توصیه می‌ کنیم که با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

 

عوامل موثر در قیمت چاپ قبض رسید

 چاپ قبض رسید برحسب برخی موارد و پارامترها قیمت‌ های مختلفی دارد. در ادامه بحث به چند مورد از عوامل تاثیرگذار بر قیمت چاپ قبض رسید اشاره خواهیم داشت. تعداد قبض و یا تیراژ قبض تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد. هر چقدر تعداد چاپ و تیراژ قبض بیشتر باشد، قیمت آن کاهش می‌ یابد. مسئله دیگری که می ‌توانیم به اثرگذاری آن در قیمت قبض اشاره کنیم، نوع چاپ و کاغذ است. برای چاپ قبض از دو نوع روش چاپ دیجیتال و افست استفاده می ‌کنند. زمانی که تیراژ کار قبض پایین باشد، استفاده کردن از روش چاپ دیجیتال صرفه اقتصادی دارد. زمانی که تیراژ کار قبض زیادتر باشد از روش چاپ افست استفاده می ‌کنند. 

جنس و نوع کاغذ استفاده شده برای تهیه قبض نیز مسئله دیگری محسوب می‌ شود. هر چقدر ضخامت کاغذ قبض بیشتر باشد و یا از جنس های بهتری استفاده شود به طور مسلم قیمت چاپ آن را افزایش می‌ دهد. بسیاری از کارفرمایان دوست دارند که در چاپ قبض سررسید از رنگ‌ های بیشتری استفاده کنند و یا جزئیات بیشتری در آن مطرح شود. لازمه تمامی آنها داشتن طراحی‌ های اختصاصی و حرفه‌ ای است که مسلماً بر قیمت چاپ قبض نیز تاثیر خواهد گذاشت. سعی کردیم در اینجا به مهم‌ ترین پارامترهای موثر بر قیمت چاپ قبض رسید اشاره کنیم. شما می‌ توانید با در نظر گرفتن موارد فوق اقدام به برآورد تعرفه قبض از طریق مجموعه چاپ انصار نمایید.

 

نحوه کاهش قیمت قبض رسید

 شما اگر به دنبال چاپ قبض رسید هستید و می ‌خواهید این کار را با قیمت‌ های کمتری انجام دهید، ما به شما راهنمایی‌ های لازم را ارائه می‌ دهیم. شما با انتخاب نوع تیراژ قبض می‌ توانید هزینه‌ های خود را مدیریت کنید. اگر تعداد قبض‌ های درخواستی شما کم باشد، بهتر است که چاپ دیجیتال را انتخاب کنید وگرنه چاپ افست گزینه مناسبی برای تهیه قبض است. شما در هنگام انتخاب جنس کاغذ نیز می‌ توانید کنترل بهتری بر هزینه‌ های خود داشته باشید. ضخامت کاغذ قبض، جنس کاغذ قبض و روکش قبض هر کدام فاکتورهایی هستند که می‌ توانند بر قیمت قبض رسید تاثیرگذار باشند. اگر کاغذ های قبض با ضخامت ‌های کم تا متوسط بدون روکش و با جنس معمولی انتخاب کنید، به طور حتم قیمت‌ های کمتری برای قبض پرداخت خواهید کرد. نوع طراحی و استفاده کردن از قالب‌ های آماده قبض عامل دیگری برای کاهش قیمت آن است. هر نوع چاپخانه دارای یک سری طراحی‌ ها و قالب ‌های آماده‌ای است که می‌ توانید از آنها استفاده کنید. با در نظر گرفتن موارد ذکر شده و مدیریت آنها می ‌توانید قیمت محصولات چاپی خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

سفارش چاپ قبض به صورت فوری

 اگر شما قصد سفارش قبض دارید و درخواست شما به صورت فوری است ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. شما برای راحتی کار و صرفه‌جویی کردن در وقت می ‌توانید به صورت آنلاین اقدام به ثبت سفارش قبض مد نظر خود کنید. شما باید یک مرکز معتبر و قابل اطمینان چون چاپ انصار مراجعه کنید. بعد از مراجعه کردن به این مرکز می‌ توانید به صورت فوری سفارش چاپ محصولات از جمله قبض را ثبت کنید. نحوه ثبت سفارش قبض آسان است و شما باید نوع محصول چاپی خود را انتخاب کنید. 

بعد از انتخاب کردن آن به سراغ پارامترهای مد نظر در ارتباط با قبض بروید. شما باید مشخص کنید که چه اطلاعات و چه طرح‌ هایی را می‌ خواهید روی قبض چاپ کنید. ممکن است از نمونه‌ های آماده خوشتان بیاید و مشابه آنها را سفارش دهید، وگرنه مجموعه انصار چاپ می‌تواند برای شما چاپ اختصاصی انجام دهد. با این حال در انتخاب نوع طراحی تصمیم با خودتان است. بعد از ثبت کردن سفارش، نمونه طراحی از قیض آماده شده و برای شما ارسال می‌ شود تا آن را تایید کرده و یا تصمیم به تغییر آن بگیرید. نهایتاً طراحان حرفه ای چاپ انصار کمک می‌ کنند تا بتوانید در بازه زمانی کوتاه به محصول ایده آل و مد نظر خود دست پیدا کنید.

مزایای خرید قبض رسید

 حتماً در بسیاری از مکان ها مشاهده کرده ‌اید که از رسید در ارائه محصول و یا خدمات خود استفاده می‌ کنند. هدف از دریافت قبض رسید آن است که هم خریدار و هم فروشنده در ارتباط با پول و یا کالاهای مبادله شده اطلاعاتی داشته باشد. به عنوان مثال مشتری یک تراکنش مالی انجام داده و نیاز به یک سند مفید برای اطلاع یافتن از گزارش حساب بانکی خود دارد. در برخی مواقع برای برخی کالاها رسید ارائه می‌ شود تا جزئیات دقیقی از قیمت را برای فروشنده مشخص کند. برگه رسید و یا همان قبض برای فروشندگان محصول اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال شما فرض کنید در یک مغازه کوچک صاحب کسب و کاری هستید و می‌ خواهید در انتهای روز میزان دخل و خرج خود را بررسی کنید. خرید قبض رسید به شما کمک می‌ کند تا با نظم بیشتر و با سرعت زیادتری اقدام به بررسی تراکنش‌ های خود کنید. زمانی یک رسید وجه قانونی پیدا خواهد کرد که رسید آن برای هر دو طرف یعنی هم خریدار و هم فروشنده باشد.

اجزای قبض رسید

 قبض رسید در انواع بسیار مختلف و متنوعی طراحی می‌ شود که بنا به نوع هدف و موارد استفاده شده اطلاعات متنوعی را می ‌توان در آن جای داد. نمی‌ توان به طور کلی و با قاطعیت بگوییم که چه نوع اطلاعاتی در داخل قبض رسیدها جای داده می‌ شود، ولی به حالت کلی می‌ توانیم به یک سری مواردی اشاره کنیم. قبض ها انواع مختلفی دارند. برخی از رسیدها کوتاه اما بسیار دقیق هستند. به عنوان مثال شما فرض کنید از طریق دستگاه خودپرداز فیش واریزی دریافت کرده اید. در فیش واریزی به نکات بسیار زیادی پرداخته نشده اما اطلاعات مهمی چون تاریخ، مبلغ تراکنش، شماره کارت مبدا و مقصد را می‌توانیم مشاهده کنیم. در حالت کلی یک قبض رسید شامل اطلاعات زیر است: تاریخ پرداخت، مبلغ پرداخت شده، شرح نوع خرید انجام شده و گیرنده پول را می توان نام برد. شما می‌ توانید برای هر نوع کسب و کار خود رسید مخصوصی دریافت کرده و استفاده کنید.

انواع قبض رسید

 رسید و یا همان قبض‌ تنها به عنوان یک برگه نیست، بلکه تنوع بسیار زیادی دارد که موجب شده استفاده از آن را بسیار گسترده‌تر کند. رسید قبض به عنوان یک نوع مدرکی است که کارایی آن روز به روز بیشتر می‌ شود. شما می‌ توانید بنا به نوع هدف خود آن را تغییر دهید. به طور کلی تعریف جدید برای قبض رسید به عنوان یک نوع سندی برای اثبات تراکنش است. می توانیم مواردی چون: اظهارنامه بانکی، کتاب‌های سررسید، رسید شارژ گوشی، چک و رسید صندوق را هم جزو رسیدها بدانیم. قبض به معنای رسیدی است که شما آن را از فروشنده دریافت می‌ کنید. باید بدانید که قبض رسید با فاکتور تفاوت دارد. تفاوت‌ های زیادی بین آن دو وجود دارد که شما باید بتوانید آنها را از همدیگر تفکیک کنید. به عنوان مثال در رسید پرداخت فقط باید مبلغ پرداخت مشخص شود، اما در فاکتور به جزئیات محصول، تعداد و تاریخ آنها نیز می‌ توانیم اشاره کنیم.

ابعاد قبض رسید

 قبض رسید چاپ شده دارای ابعاد استانداردی است که می‌ توانید بنا به نوع نیاز خود آنها را تهیه کنید. در ادامه مطلب به انواع ابعاد قبض رسید اشاره خواهیم کرد. سایز معمولی برای چاپ رسید سایز A5‌ به صورت افقی است. معمولاً این قبض‌ها به صورت تک نسخه ‌ای چاپ می‌ شوند. یک سوم و دو سوم قبض با تراژ جدا شده و در اختیار خریدار قرار می‌ گیرد. اطلاعات ذکر شده در قبض شامل پرفراژ، صحافی و شماره قبض است. شما می‌ توانید بنا به نیاز و هدف خود اطلاعات دیگری را در قبض‌ ها چاپ کنید. ابعاد دیگری از قبض ها وجود دارد که کاربردهای خاص خود را دارد. به طور کلی ابعاد قبض رسید در هر اندازه‌ ای که باشد می‌ تواند باعث مدیریت بهتر کسب و کار شما شود.

جنس کاغذ قبض رسید

 هنگام تهیه و چاپ قبض رسید از کاغذهایی با جنس‌ های مختلف می‌توان استفاده کرد. عموماً سلیقه و نظر مشتری در انتخاب نوع جنس اولویت دارد. اکثر اوقات از کاغذهای ساده با ضخامتی مناسب برای تهیه قبض رسید استفاده می‌ کنند. جنس کاغذ باید به گونه‌ای باشد که بتواند اطلاعات مختلف را نگهداری کند. چاپخانه‌ها معمولاً از جنس کاغذ روی تحریر با رنگ سفید و وزن ۷۰ گرم استفاده می ‌کنند. برگه‌ های زیرین قبض ممکن است رنگی و یا سیاه بوده و در وزن ۶۰ گرم باشد. نوشته‌ های مشکی درج شده در قبض حتماً باید به صورت تک رنگ مشکی چاپ شود تا خوانایی خوبی داشته باشد. شما برای آنکه بتوانید جنس مناسبی برای قبض رسید خود تهیه کنید، حتماً با متخصصین چاپ انصار مشورت بگیرید. آنها بسته به نوع نیاز شما می‌ توانند راهنمایی‌ های بهتری برایتان ارائه دهند.

قبض رسید چیست؟

 رسید سندی است که می‌ توانید هنگام ارائه خدمات و یا محصولات به صورت آنی به مشتری بپردازید. ارائه قبض رسید باعث می‌ شود که مدرکی در ارتباط با تحویل کالا و یا خدمات انجام شده وجود داشته باشد. قبض رسید حاوی اطلاعاتی چون نام، تلفن، آدرس و تاریخ ثبت سفارش است. اگر در محصول و یا خدمات ارائه شده بیعانه‌ای اخذ شود، حتماً باید در قبض رسید آن را بیان کنید. قبض رسیدها علاوه بر آنکه می ‌تواند روند کاری شما را آسان‌تر کند، کلاس کاری شما را بالاتر خواهد برد. استفاده کردن از قبض باعث می شود که مشتری نسبت به شما اعتماد بیشتری داشته باشد. در واقع ارائه قبض رسید بیانگر آن است که شما به کسب و کار خود ارزش قائل هستید و می تواند به شما بیشتر اعتماد کند. به طور کلی استفاده کردن از قبض باعث می‌شود که شما مدیریت بهتری بر کسب و کار خود داشته باشید.