برش لیزری

محصول یا سرویس خود را انتخاب کنید


فهرست مطالب

اگر شما به عنوان یک واحد تولیدی محصولات تزیینی و کاربردی فعالیت دارید، برای آنکه بتوانید محصولات خود را به راحتی برش دهید، بهتر است که از برش لیزری استفاده کنید. امروزه استفاده کردن از برش لیزری رواج بسیار زیادی پیدا کرده زیرا وقتگیر نبوده، دقت بالایی دارد و می‌ تواند به راحتی کار برش را انجام دهد. زمانی که شما می‌ خواهید تعداد زیادی از محصولات را در اندازه‌ های یکسان و کیفیت‌ های یکنواخت برش بزنید که فرآیند برشکاری کاملاً تمیز انجام شود، بهترین گزینه‌ای که می‌ توان به شما پیشنهاد کرد استفاده کردن از برش لیزری است.

قبل از آنکه برش لیزری روی کار بیاید، از روش‌ های مختلفی برای برش ورق‌ ها و مواد مختلف استفاده می ‌کردند. اما امروزه روش‌ های سنتی برای برش محصولات محدودتر شده و بیشتر از برش‌ های لیزری استفاده می ‌کنند. شرکت چاپ انصار می‌ تواند بهترین نوع از برش های لیزری را با کیفیت بالا و دقت بسیار خوبی انجام دهد. شما هر نوع محصول از جمله فلزی، پارچه ای، کاغذی، چرمی و چوبی را می‌ توانید از طریق مجموعه ما به راحتی برش بزنید. ما می‌ توانیم این‌ محصولات را در کوتاه‌ ترین زمان و با قیمت بسیار مناسب برای شما برش بزنیم.

قیمت برش لیزری

هر نوع خدماتی که به مشتریان ارائه می ‌شود، بر اساس عوامل و پارامتر های مختلفی دارای قیمت‌ های خاصی است. در ارتباط با قیمت برش لیزری باید بدانید که خدمات برش لیزری قیمت‌ های خود را بر اساس دقیقه و یا بر اساس متراژ محاسبه می‌ کند. در ابتدای ورود برش لیزری به بازار، قیمت‌ گذاری ها بر اساس دقیقه انجام می شد، امروزه نیز بسیاری از مراکز بر همین اساس قیمت‌گذاری‌ های خود را انجام می‌ دهند. با این حال عوامل دیگری هستند که می‌ توانند بر قیمت برش لیزری تاثیرگذار باشند که از آن جمله می ‌توانیم به قطر، جنس، مواد استفاده شده اشاره داشته باشیم. با این حال تعیین قیمت بر اساس دقیقه به عنوان یک شاخصه بسیار مهم به شمار می آید. شرکت چاپ انصار به عنوان یکی از مجهزترین مراکز در زمینه چاپ و برش لیزری توانسته با کیفیت‌ترین نوع از محصولات را به مشتریان خود ارائه دهد. این مجموعه همواره سعی دارد تعرفه‌ های کمتری برای محصولات خود در نظر بگیرد تا مشتریان بتوانند در طی بازه زمانی کوتاه به محصولات خود دسترسی داشته باشند.

خرید برش لیزری

شما اگر قصد خرید برش لیزری را دارید، باید در ابتدا مشخص کنید که محصول شما چه جنسی دارد. سپس باید طراحی‌ های مد نظر خود را داشته باشید و اگر این طراحی‌ ها را ندارید، باید از چاپخانه مربوطه بخواهید که برای شما طرح مورد نظر را آماده کند. اگر به سراغ یک مرکز چاپ مطمئن بروید، خرید برش لیزری برای شما راحت‌تر خواهد بود. شما برای آنکه بتوانید در زمینه خرید برش لیزری اطلاعات کامل‌تری به دست آورید، بهتر است با کارشناسان ما در چاپ انصار تماس داشته باشید.

سفارش برش لیزری

امروزه روش سفارش هر نوع خدمات و محصولاتی بسیار آسان شده است. شما می ‌توانید به صورت مجازی و غیر حضوری به وب سایت مراکز مربوطه مراجعه کرده و بدین طریق اقدام به سفارش برش لیزری کنید. در ارتباط با خدمات برش لیزری روش کار به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می ‌شود. کافیست که به وب سایت مراجعه کرده و بخش مربوط به برش لیزری را انتخاب کنید. شما می‌ توانید طرح مورد نظر را انتخاب کرده و یا طرح خاص خود را آپلود کنید و سپس جنس محصولات را می‌ توانید تعیین کنید. همچنین شما می‌ توانید متریال خود را آماده کرده و به چاپخانه تحویل دهید. بعد از انجام این مراحل محصولات شما آماده است و می ‌توانید در بازه زمانی بسیار کوتاه محصولات خود را تحویل بگیرید. شرکت چاپ انصار همواره به دنبال جلب رضایت مشتریان است و می‌ خواهد که خدمات را به صورت فوری و در کمترین بازه زمانی انجام دهد.

برش لیزری پلکسی

در ابتدا می‌ خواهیم توضیحاتی در ارتباط با دستگاه برش لیزری پلکسی مطالبی را به شما ارائه دهیم. لیزر پلکسی به عنوان یک نوع سیستمی است که از پرتو اشعه برای برش استفاده می‌ کند. سرعت این فناوری بسیار بالا بوده و دقت آن زیاد است. دستگاه برش لیزری پلکسی به کامپیوتر وصل بوده و نحوه فعالیت آن بر روی دو محور X و Y است. روش کار این دستگاه دوبعدی بوده که رایانه لیزر، قدرت فرکانس و سرعت را می‌ تواند کنترل کند. با استفاده از دستگاه لیزر پلکسی مواد جامد در ورق اکریلیک تبخیر شده و یک سطح نازک صاف و با براقیت بسیار بالایی ایجاد می‌ کند. برای آنکه بتوان برش لیزری را انجام داد، باید نرم‌افزار مخصوصی بر روی کامپیوتر نصب کرد و از طریق آن فرآیند برش ورق آکریلیک را انجام داد.

نکات مهم در استفاده از دستگاه لیزر پلکسی

در هنگام استفاده کردن از دستگاه لیزر پلکسی، باید به یک سری موارد دقت داشته باشید که در ادامه به هر کدام از آن ها اشاره خواهیم کرد. دقت کنید که حداقل فاصله بین اجزا وجود داشته باشد. اگر شما تعداد زیادی قطعات برای برش لیزری دارید، بهتر است که آن ها را تا حد ممکن در نزدیک هم قرار دهید. بهترین فاصله بین آن ها در حدود ۲ میلی‌متر است اما بستگی به ضخامت ورق هم می‌ تواند داشته باشد. اگر در مدل برش یافته متن وجود دارد، فقط باید طرح کلی از آن بریده شود. اگر لازم است که قطعاتی مونتاژ شود، باید فاصله بین حروف وجود داشته باشد تا در هنگام عملکرد لیزر مشکلی ایجاد نشود.

برش لیزری فلزات

نوعی از فرآیند برش لیزری وجود دارد که مخصوص فلزات است. شما با ایجاد تغییرات لازم در دستگاه لیزر غیر فلزات co۲ می‌ توانید آن را به دستگاه لیزر برش فلزات هم تبدیل کنید. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد آن است که در هنگام اعمال تغییرات در این نوع از دستگاه برش لیزری، باید بدانید که دستگاه قابلیت حکاکی بر روی غیر فلزات را از دست می ‌دهد و شما نمی‌ توانید آن را برای غیر فلزات استفاده کنید. زمانی شما می ‌توانید از دستگاه لیزر برش فلزات استفاده کنید که ضخامت محصولات غیر فلزی بیشتر بوده و یا تنها محصولات شما فلزات است. دستگاه برش لیزر فلزی می‌ تواند فولاد هایی با ضخامت یک و نیم میلی‌متر و استیل‌ هایی با ضخامت یک میلی‌متر را برش دهد. همچنین می ‌توانید از این دستگاه روی چوب تا ضخامت ۲۰ میلی‌متر و ام دی اف تا ضخامت ۱۵ میلی‌متر هم برش دهید. شما بر روی دستگاه لیزری فلزات تغییراتی را می توانید اعمال کنید که این تغییرات در راستای محور Z انجام می‌ گیرد. بدین طریق در ارتفاع برش تغییرات لازم را انجام خواهید داد.

نکات لازم در استفاده از دستگاه لیزر

برش فلزات انواع مختلفی از دستگاه های لیزر وجود دارد که یک نوع از آن ها دستگاه فایبر است که از طریق فیبر نوری پرتو لیزر را می‌ تواند انتقال دهد. معمولا از دستگاه لیزر فایبر برای برش لیزری استفاده می‌ کنند. از آنجایی که امروزه در کشور ما از تجهیزات مدرن‌تری استفاده می ‌شود، به کار بردن دستگاه فایبر نیز رو به گسترش بوده و بسیاری از شرکت‌ ها در صنایع خود از این دستگاه استفاده می کنند. اما در استفاده از دستگاه لیزر برش فلزات، باید شما به یک سری نکات دقت داشته باشید که می‌ خواهیم در ارتباط با هر کدام مباحثی ارائه دهیم. شما باید از اپراتور های با تجربه‌ برای کار با دستگاه استفاده کنید. این را بدانید که دستگاه لیزر فایبر دارای اشعه‌ای است که برای سلامتی چشم مضر است، به همین خاطر فرد اپراتور باید از تجهیزات ایمنی لازم استفاده کند تا از آسیب‌ های ناشی از پرتو در امان بماند.

اگر شما برای دستگاه لیزر برش فلزات از یک اپراتور غیر حرفه‌ای استفاده کنید، حتماً باید دوره‌ های مربوطه را طی کرده باشد تا بتواند عملکرد خوبی انجام دهد. نکته دیگری که باید به آن دقت داشته باشید، انتخاب متریال مناسب برای استفاده کردن جهت برش لیزری است. این موضوع را در نظر داشته باشید که هر ماده‌ای را نمی‌ توانید برای برش استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده کردن از ورقه ‌هایی از جنس آکرولیک برای برش ممکن است تا حدی مناسب نباشد. نکته آخر که باید به آن دقت داشته باشید، تهیه کردن قطعات یدکی دستگاه لیزر فایبر است. شما هنگام تهیه کردن دستگاه لیزر باید قطعات یدکی چون منبع توان، لیزر سیستم، کنترل دستگاه لیزر و هد دستگاه لیزر را تهیه کنید.

مزایای دستگاه برش لیزری

دستگاه برش لیزری فلزات جزو محصولاتی است که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. این نوع دستگاه به دلیل داشتن مزایای بالا در برش حجم زیادی از فلزات استفاده می‌ شود. استفاده کردن از دستگاه برش لیزری فلزات مانع از ایجاد تغییرات گرمایی می ‌شود. وجود اشعه لیزر به صورت کانونی بوده و می‌ تواند دمای قطعه فلز را در زمان قبل و بعد از برش به اندازه بسیار کم بالا ببرد. به همین دلیل شما نباید نگرانی در ارتباط با تغییر در شکل ظاهری مواد اولیه داشته باشید.

مورد بعدی سرعت بالای دستگاه برش لیزری فلزات است که می‌ توانید با سرعت بالا حجم زیادی از قطعات را به راحتی برش دهید. این می تواند به پیشرفته کاری شما کمک زیادی می کند. همچنین از طریق دستگاه برش لیزری می ‌توانید نقوش پیچیده‌ای را به راحتی برش دهید. حتی می‌ توانید برای راحتی کار نقشه‌ های دوبعدی را بر روی فلزات برش دهید. در هنگام برش فلزات با استفاده از دستگاه برش لیزری فلزی، هیچگونه تماسی با قطعه وجود ندارد. بنابراین فشاری بر روی قطعه ایجاد نشده و آسیبی به آن وارد نمی ‌شود. دقت برش لیزری نسبت به سایر روش‌ ها بسیار بالا بوده و می ‌تواند ضخامت های بسیار کمتری را هم برش بزند.

برش لیزری پارچه

نوعی دیگر از برش لیزری وجود دارد که بر روی پارچه‌ ها انجام می‌ گیرد. شما می‌ توانید طرح ‌های ظریف را با اشکال مختلف بر روی پارچه‌ ها پیاده‌سازی کنید. معمولاً پارچه‌ های مختلفی چون حریر، کتان، نمد و کنف از جمله متریالی هستند که برای فرآیند برش لیزری استفاده می‌ شوند. بسیاری از خیاطان و یا افرادی که به عنوان طراح لباس فعالیت دارند، برای آنکه بتوانند کار های شیک را با برش‌ های دقیق انجام دهند، اقدام به استفاده از برش لیزری می ‌کنند. آنان با استفاده از برش لیزری طرح‌ هایی چون پروانه، قلبی، دایره و غیره را به راحتی ایجاد ‌کنند.

می ‌توانیم اینگونه بیان کنیم که با استفاده از برش لیزری می ‌توان تمامی پارچه‌ ها را برش داد مگر پارچه‌ هایی که جنس پلی استر آن ها زیاد باشد، زیرا لیزر باعث سوزاندن آن ها می‌ شود. این را در نظر داشته باشید پارچه‌ هایی که از پنبه خالص تهیه شده باشند، بعد از برش لیزری احتمال ریش‌دار شدن آن ها وجود دارد. برش لیزری پارچه سرعت بسیار بالایی دارد که این کار باعث می ‌شود شما در زمان خود صرفه‌جویی کنید. از طرفی استفاده از برش لیزری از نظر قیمت هم کاملاً مقرون به صرفه است. به عبارتی می ‌توانید با هزینه‌ های بسیار کم ده‌ ها طرح و شکل مختلف را در عرض چند دقیقه روی پارچه برش دهید.

مزایای برش پارچه با دستگاه لیزر

با استفاده از برش لیزری می‌ توانید به راحتی برش ‌های مختلف با اشکال هندسی و منحنی را انجام دهید. این مدل برش کمترین مقدار دورریز پارچه را دارد و می ‌توانید با طراحی و چیدمان دقیق از تمامی نقاط پارچه استفاده مفیدی داشته باشید. از آنجایی که دستگاه برش لیزری قیمت گرانی دارد، خیاطان و کارگاه های تولید پوشاک انجام برش لیزری را به مراکز مربوطه می‌سپارند. امروزه مشاهده می ‌کنیم که بسیاری از تولید کنندگان لباس و مانتو مجلسی برای راحتی خود از خدمات برش لیزری پارچه استفاده می ‌کنند. این کار باعث می‌ شود که سرعت کار شما بسیار بالا رفته و راندمان کاریتان بهبود یابد.

برش لیزری کاغذ

برش لیزری کاغذ یک نوع فناوری جدیدی است که برای برش و حکاکی بر روی کاغذ و مقوا از آن استفاده می ‌شود. این فناوری می ‌تواند الگو های ظریف و پیچیده‌ای را بر روی کاغذ برش داده و آن ها را در ابعاد دلخواه و مطابق با سفارش مشتری تحویل دهد. برش لیزری کاغذ در صنعت چاپ جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده و می ‌تواند محصولات زیبا و خلاقانه ارائه دهد. این فناوری به هنرمندان این امکان را می‌ دهد که بتوانند طرح‌ هایی که در ذهن خود دارند را به واقعیت تبدیل کنند.

روش کار دستگاه برش لیزر کاغذی توسط یک پرتوی نور قوی و متمرکزی صورت می گیرد که به صورت یک اشعه بر روی کاغذ تابانده می ‌شود. نتیجه کار باعث گرم شدن قسمتی از کاغذ شده و موجب برش دادن آن می ‌شود. همونطور که می ‌دانید لیزر می ‌تواند اجسام را سوزانده، ذوب کرده و یا بخار کند، بدون آنکه در لبه ‌های قطعه برش یافته آثاری از سوختگی پدیدار شود. بنابراین شما از فناوری برش لیزری می ‌توانید کاغذ های خود را در هر مدلی که می ‌خواهید برش بزنید. کاغذ های برش یافته کیفیت بالایی داشته و بدون پاره شدن تهیه می ‌شوند.

مزایای برش کاغذ با لیزر

در روش‌ های سنتی برای برش کاغذ از تیغ، قیچی و یا از قالب ‌های فلزی دست ساز استفاده می‌ کردند. انجام این کار باعث می ‌شد که سرعت کار بسیار پایین بیاید و همچنین برش ‌ها دقیق و ظریف نبودند. از آنجایی که در برش ‌های سنتی از قالب برای ایجاد طرح های مد نظر استفاده می ‌کردند، هر نوع طرحی نیاز به قالب مخصوصی داشت که این موضوع باعث ‌شد قیمت کار بالاتر رود. اما امروزه با استفاده از فناوری برش لیزری روی کاغذ، شما می‌ توانید با سرعت بالا و دقت زیاد برش‌ های مد نظر خود را به صورت کاملاً تمیز و در حجم‌ هایی که می‌ خواهید انجام دهید. در فرآیند برش لیزری شما نیاز به استفاده کردن از قالب ندارید، تنها یک بار طرح مربوطه را وارد کرده و می‌ توانید با سرعت بالا حجم زیادی از برش‌ ها را انجام دهید. فرآیند برش لیزری نیاز به نیروی انسانی کمتری دارد که باعث می ‌شود خطا های انسانی هم از بین برود و راندمان کار تا حد زیادی بالاتر رود. استفاده کردن از برش لیزری روی کاغذ باعث تهیه کردن کاغذ های زیبا و منظم شده و دورریز های کمتری خواهد داشت.

کاربرد برش کاغذ با لیزر

این روز ها بسیاری از مردم به خاطر درگیری‌ های کاری و روزمرگی‌ هایی که دارند، بیشتر دنبال تجهیزاتی هستند که بتوانند سریع‌تر کار خود را راه بیندازند. همچنین انسان ها به دنبال زیبایی ‌ها هستند که چشم نوازی زیادی داشته باشند. بسیاری از تولید کنندگان و صاحبان کارخانجات برای اینکه بتوانند محصولات خود را در مقدار بالا به فروش برسانند، از روش برش کاغذ با لیزر استفاده می ‌کنند. شما می‌ توانید از برش لیزری برای چاپ کردن کارت تبریک و عروسی هم استفاده کرده و نقشه ظریف و پیچیده بر روی آن ایجاد کنید. استفاده کردن از برش کاغذ با لیزر که از آسان‌ترین روش ‌ها است، در بسته‌بندی محصولات مختلف استفاده می شود. این برش‌ ها می ‌توانند زیبایی بسیار خاصی به محصولات شما بدهد.

برش لیزری چرم

همانطوری که در مطالب ذکر شده در بالا به آن اشاره کردیم، فرآیند لیزر کردن یعنی استفاده از اشعه و پرتو که برای برش محصولاتی چون چرم استفاده می شود. در شرکت چاپ انصار طی چندین سال است که از برش لیزری استفاده می‌ شود. این خدمات با تعرفه ‌های بسیار مناسبی در اختیار مشتریان قرار می‌ گیرد. در برش لیزری چرم باید مواد اولیه در زاویه درستی قرار بگیرد تا در هنگام تبخیر شدن سطح آن، عملیات هک شدن به خوبی انجام شود. شما با این روش می ‌توانید طرح‌ ها و خطوط بسیار زیبایی را بر روی چرم‌ ها ایجاد کنید. انجام برش لیزری چرم باید توسط اپراتور کاربلدی انجام بگیرد تا بتواند این کار را با کیفیت بالا و با ظرافت تمام ایجاد کند.

مزایای الگوی لیزری چرم

استفاده کردن از الگوی لیزری چرم امروزه طرفداران زیادی دارد. این روش می ‌تواند با دقت و ظرافت بسیار بالایی انجام شده و در نتیجه طرحی که ارائه می دهید، بدون ذره ای تغییر از الگوی اولیه هک خواهد شد. استفاده کردن از روش لیزری برای برش دادن چرم با سرعت بیشتری انجام می ‌گیرد و طرح ‌های انجام شده هر چقدر پیچیدگی زیادتری داشته باشند، باز هم نسبت به روش دستی سرعت‌ و دقت بالاتری دارند. این روش بسیار دقیق بوده و شما می ‌توانید چندین لایه چرم را به صورت کاملاً دقیق و با ظرافت بالایی برش دهید. از طرفی زمانی که شما از الگوی لیزری برای برش چرم استفاده می ‌کنید، باعث می ‌شود که نسبت به روش‌ های قدیمی ماندگاری بالاتری داشته باشد.

برش لیزری چوب

از برش لیزری بر روی سطوح چوبی هم استفاده می کنند که می ‌تواند حکاکی‌ های جالبی بر روی آن انجام دهد. فرآیند برش لیزری چوب عملکرد بسیار مناسبی دارد که می‌ تواند در بازه زمانی کوتاه حکاکی‌ های بسیار ظریفی بر روی سطح چوب ایجاد کند. این موضوع برای استفاده در کار های هنری، در تولید مبلمان و سایر محصولات چوبی _ تزیینی می ‌تواند بسیار مناسب باشد. شرکت چاپ انصار با در اختیار داشتن بهترین برش لیزری چوب می ‌تواند با دقت بالا و با سرعت بسیار بهتری فرآیند برش لیزری چوب را انجام دهد.

مزایای برش لیزری چوب

استفاده کردن از برش لیزری روی چوب دارای مزایای بسیار زیادی است که می ‌توانیم به مواردی اشاره کنیم. این روش سرعت بالایی دارد و به همین خاطر برای تولید کنندگانی مناسب است که می خواهند حجم زیادی از محصولات را تولید کرده و به بازار عرضه کنند. برش لیزری روی چوب نسبت به روش‌ های قدیمی بسیار مقرون به صرفه است، زیرا نیروی کار انسانی کمتری دارد، در بازه زمانی کوتاه انجام می ‌گیرد و زیبایی ‌های بسیار زیادتری دارد. ظرافت برش لیزری روی چوب بسیار زیاد است که باعث می ‌شود شما طرح‌ های جذاب و گیرایی بر روی چوب ایجاد کنید. فرآیند برش لیزری روی چوب در زمینه ‌های مختلفی کاربرد دارد که باعث می‌ شود اشتغال زایی بیشتری برای جوانان ایجاد کند.

دلیل استفاده از برش لیزری

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا از برش لیزری استفاده می‌ شود؟ کسانی که به عنوان تولید کننده محصولات هستند و سفارشات آن ها در حجم زیادی بوده و می‌ خواهند در زمان کوتاه‌تری آن ها را برش داده و آماده کنند، استفاده از برش لیزری یک روش بسیار مطلوبی است. محصولات مختلف به طور حتم از متریال های متنوعی ساخته می‌ شوند که شما برای ساخت آن ها می ‌توانید از برش‌ های لیزری استفاده کنید. دقت برش لیزری بسیار عالی بوده در هر نوع جنسی از جمله چوب، فلز، کاغذ و پارچه کاربرد دارد. برش لیزری می‌ تواند در بازه زمانی کوتاه حجم زیادی از محصولات شما را برش دهد.